871140869-heart-care-1040227_960_720.jpg

Ubezpieczenie AC – jak i kiedy zgłosić szkodę?
Kradzież samochodu trzeba zgłosić na policję w ciągu 24 godzin od zdarzenia. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe wymagają, by najlepsza polisa dla dziecka w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego AC zgłosić do kliku dni od zdarzenia.Jednakże te terminy różnią się od siebie w zależności od rodzaju szkody i do tego każdy ubezpieczyciel określa je indywidualnie w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

W sytuacji, gdy samochód jest skradziony zwykle ma się 24 godziny od momentu dowiedzenia się o stracie auta na poinformowanie o tym swojego ubezpieczyciela. Inaczej jest jednak z uszkodzeniem pojazdu – tutaj zakłady ubezpieczeniowe dają parę dni na zgłoszenie szkody.

Odszkodowanie z NNW – jak się o nie ubiegać?
O odszkodowanie z NNW dobrze jest wystąpić pod koniec lub już po zakończeniu leczenia. Wtedy ma się całkowitą dokumentację jego przebiegu, którą trzeba przedstawić swojemu ubezpieczycielowi. Potwierdzeniem wypadku mogą być na przykład wyniki badań ze szpitala, karta wypisowa, czy imienne faktury za leki. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie.

Assistance – jak otrzymać pomoc na drodze?
W razie wypadku czy awarii samochodu wystarczy, zadzwonić na numer telefonu podany przez ubezpieczyciela i uzyska się pomoc. W zależności od sytuacji i OWU można liczyć na holowanie samochodu do warsztatu, drobną naprawę w miejscu zdarzenia, a nawet otrzymanie auta zastępczego na czas naprawy.

Szukasz ubezpieczenia dla dziecka? Zobacz koniecznie http://www.ubezpieczonedziecko.pl